Пређи на главни садржај

Feel Pilates designe

Kada neko kaže da vežba u pilates studiju, to znači da vežba na pilates spravama, u malim grupama i u mirnom, prijatnom okruženju gde se vežbači osećaju kao kod kuće. Ovo su ujedno i razlozi zbog čega se pilates studio obično smešta u adaptirani stan, bez velikih prozora prema ulici, ušuškan i skriven od radoznalih pogleda prolaznika. Prostor u kome se odvijaju časovi mora doprineti relaksaciji i duše i tela, jer pilates kao “body-mind“ tehnika to podrazumeva.


Sve se to imalo na umu kada je Feel Pilates tim birao novi prostor za studio na Vračaru.

Izbor je pao na stan u prizemlju zgrade iz 1958. godine u ulici Kneginje Zorke 35.

U tom momentu, prostor od tačno 100m2, koji nije bitnije izmenjen od svoje izgradnje, imao je strukturu četvrosobnog stana, nalik predratnim saloncima, bez mnogo otvorenog prostora.

Bilo je jasno da je potrebno mnogo rada na adaptaciji da bi se dobila za salu gde se nesmetano mogu odvijaju programi Feel Pilates studija.

Bez obzira na obim radova koji je bio neophodan, ovaj senoviti, dvostrano orijentisani stan, koji zauzima celo prizemlje i gleda na veliku baštu, i svom originalnom izdanju nagoveštavao je prijatnu i radnu atmosferu.





Dvomesečni radovi preoblikovali su ovaj prostor od starinskog stana do urbanog i ležernog prostora.








Crna i bela boja, patchwork, ogoljeni plafoni do gredica koji su ofarbani u crno u radnom delu i u belo u prijemnom delu studija neki su od obeležja ovog prostora..




Prijemni deo je zamišljen kao mala i prijatna dnevna soba u kojoj se može na miru popiti kafa i sačekati početak časa. Odatle vas vrata vode u prostrano dvorište, koje će posle uređenja koje je u toku postati letnja dnevna soba za druženje pod vedrim nebom.



Sala za vežbanje, jednostavnih čistih linija, sa belim,  jasenovim parketom i belim zidovima, podeljena u dve celine (u obliku ćiriličnog slova“g“) odlično je okruženje za dva programa Feel Pilates studija, Feel Pilates Barre - vežbanje u baletski štap i Feel Pilates studio - vežbanje na pilates spravama. 

Svaki program se odvija u posebnom delu sale i može da primi do deset vežbača u jednom terminu.





Ovaj prostor je od početka do kraja autorsko delo njegovih vlasnika.

Bez pomoći arhitekte i bez formalnog obrazovanja u domenu arhitekture, oslonili smo se na sopstveni instikt i slike u glavi koje nosimo sa raznih putovanja.

Malo funkcionalnosti Njujorka, originalnosti Londona i arabeski i mozaika Barselone doprinelo je da ovaj prostor predstavi pozitivnu energiju koja će vas dočekati na Feel Pilates časovima.

Коментари

Популарни постови са овог блога

Pilates i karlicno dno

Jedan od zadataka pilatesa je da svojim specifičnim vežbama aktivira mišiće koje je teško pokrenuti. Multifidusi, mišići koji spajaju kičmene pršljenove, TA mišić, koji kao korset oblaže unutrašnje organe trupa i naravno, karlično dno, koje ima važnu ulogu jer kao mreža isprepletenih ligamenata, drži unutrašnje organe i mora biti i dovoljno jako i dovoljno elastično, jer se tokom trudnoće teret koji mora podneti višestruko uveća. Poznate su nam Kegelove vežbe, koje vrlo često koristimo na našim časovima, ali takođe i čitav niz klasičnih pilates pokreta može osnažiti mišiće ovog dela tela. Karlično dno drži organe male karlice, bešiku,  matericu i rektum. Naš gost ove nedelje je dr Nebojša Jeremić, urolog u KBC Zvezdara, a od 2008. godine se školuje iz oblasti uroginekologije kod eminentnih stručnjaka u Nemačkoj i Italiji. Nebojša je bio dugogodišnji doktor vaterpolo reprezentacije Srbije kao i vaterpolo kluba Partizan. I dalje je prisutan u sportskom svetu kao predsednik zd

Ispod sunca Toskane

Pre nego što sam posetila Toskanu, prve utiske ili tačnije,  predosećaje nestvarne lepote dobila sam preko filmova… Upoznavala sam jedan grad za drugim iz svoje dnevne sobe... Prvo je to bila  Sijena , a film je bio stari, crno-beli, ne sećam se ni imena ni radnje, samo atmosfere jednog kišnog popodneva i uskih ulica ovog nestvarnog grada. Kada sam je posetila, mnogo godina kasnije, toj prastaroj slici koju sam još uvek nosila sa sobom,  samo sam dodala miris  Ribolite  (toskanska verzija kuvanog slatkog kupusa) i saznanje da  svaka ulica, svaki kamen ovog grada datira iz Srednjeg veka. Siena Čaj s Musolinijem , film o grupi engleskih dama, zaljubljenih u italijansku kulturu, doneo mi je neobjašnjivo veliku želju da posetim  San Gimignano  ili Grad stotinu tornjeva, kako ga još zovu, koji dominira na uzvišenju iznad čuvene doline Chianti. I ništa manje nije bio magičan nego na ekranu.. Opasan zidinama, neosvojive lepote, sa ulicama tako lepo popločanim da više liče na parket o

Kiselo i bazno...

Brojne su narodne poslovice koje ukazuju na važnost ishrane. Sa njima smo odrastali i znamo da je "hrana lek za dušu" i da "snaga na usta ulazi". Preplavljeni smo  savetima za zdraviju ishranu, dijetama za lepšu figuru, uži struk, lepši ten. Ishrana je glavna karika u borbi za večnu mladost. Ali ako, nažalost, poznajete nekoga ko je oboleo od bilo koje vrste karcinoma ili ste sami imali takvo iskustvo, možda ste primetili da se na lekarskim pregledima saveti za ishranu daju onako usput, kad izlazite iz ordinacije i u nekoliko reči.   Uglavnom, što je teža bolest sve se manje veruje da promena režima ishrane može pomoći. Ishrana se smatra samo usputnim faktorom, a lekovi, sami po sebi,  jedino moguće rešenje.. Zbog svega toga bila sam skoro zapanjena da je otkriće jednog nemačkog naučnika o uzrocima nastanka kancera u organizmu još 1931. godine bilo vezano isključivo za ljudsku ishranu i bilo itekako priznato u naučnim krugovima tog vremena. Toliko priznato da je