Пређи на главни садржај

New Year resolution - Limun i voda



Jedna od naših odluka za ovu novu 2015. je da neke savete, preporuke ili recepte koji su toliko jednostavni i zbog toga izazivaju momentalno nepoverenje, ipak probamo i damo im šansu.

Makar zbog toga što ne zahtevaju ni previše vremena, strpljenja ili znanja, a mogu, kako kažu, rešiti neke probleme koji nas dugo muče…

Spor metabolizam može izazvati brojne probleme, pre svega višak kilograma, a rešenje je, kako mnogi tvrde, dostižno uz samo malo limuna i vode.

TOPLA VODA I SOK OD LIMUNA ZA DOBRO JUTRO

Sve što treba da uradite je da čim ustanete iz kreveta, pre prve kafe ili doručka, popijete mlaku vodu s pola sveže isceđenog limuna.  Ovaj jednostavan ritual učiniće čuda vašem digestivnom traktu i spremiti ga za obroke tokom dana.


SASSY VODA TOKOM CELOG DANA

Ako ste spremni za korak dalje i malo komplikovaniju proceduru, vodi s limunom, možete dodati listove nane, malo đumbira i krastavac. Napitak koji se pravi na ovaj način se zove Sassy voda i odličan je u borbi protiv suvišnih kilograma, pogotovo onih nataloženih u predelu stomaka.
Voda se pravi dan ranije i ostavlja u frižideru da prenoći.  Tokom dana se pije obično pre svakog obroka.

Sastojci za Sassy vodu:

8 čaša vode,
jedna kašičica rendanog korena đumbira
jedan sveži krastavac srednje veličine, oljušten i isečen na tanke kriške
jedan limun srednje veličine, isečen na kriške
12 listova nane

Sastojke pomešati s vodom i ostaviti da odstoji preko noći..

Ukoliko vežbate redovno i pazite na svoju ishranu, a opet niste zadovoljni rezultatima, možda nedostaje  nešto toliko jednostavno da niste ni pomislili da bi moglo da pomogne.

Pre svih novogodišnjih želja za zdravlje, lepši izgled, blistavu karijeru što vam svima od srca želimo,  probajte da dnevnoj rutini dodate neke nove zdrave navike.

Nekad je rešenje nadohvat ruke ili ispred nosa…

Pa što da ne probamo.

Ništa nas ne košta!

SREĆNA NOVA 2015. GODINA












Коментари

Популарни постови са овог блога

Pilates i karlicno dno

Jedan od zadataka pilatesa je da svojim specifičnim vežbama aktivira mišiće koje je teško pokrenuti. Multifidusi, mišići koji spajaju kičmene pršljenove, TA mišić, koji kao korset oblaže unutrašnje organe trupa i naravno, karlično dno, koje ima važnu ulogu jer kao mreža isprepletenih ligamenata, drži unutrašnje organe i mora biti i dovoljno jako i dovoljno elastično, jer se tokom trudnoće teret koji mora podneti višestruko uveća. Poznate su nam Kegelove vežbe, koje vrlo često koristimo na našim časovima, ali takođe i čitav niz klasičnih pilates pokreta može osnažiti mišiće ovog dela tela. Karlično dno drži organe male karlice, bešiku,  matericu i rektum. Naš gost ove nedelje je dr Nebojša Jeremić, urolog u KBC Zvezdara, a od 2008. godine se školuje iz oblasti uroginekologije kod eminentnih stručnjaka u Nemačkoj i Italiji. Nebojša je bio dugogodišnji doktor vaterpolo reprezentacije Srbije kao i vaterpolo kluba Partizan. I dalje je prisutan u sportskom svetu kao predsednik zd

Ispod sunca Toskane

Pre nego što sam posetila Toskanu, prve utiske ili tačnije,  predosećaje nestvarne lepote dobila sam preko filmova… Upoznavala sam jedan grad za drugim iz svoje dnevne sobe... Prvo je to bila  Sijena , a film je bio stari, crno-beli, ne sećam se ni imena ni radnje, samo atmosfere jednog kišnog popodneva i uskih ulica ovog nestvarnog grada. Kada sam je posetila, mnogo godina kasnije, toj prastaroj slici koju sam još uvek nosila sa sobom,  samo sam dodala miris  Ribolite  (toskanska verzija kuvanog slatkog kupusa) i saznanje da  svaka ulica, svaki kamen ovog grada datira iz Srednjeg veka. Siena Čaj s Musolinijem , film o grupi engleskih dama, zaljubljenih u italijansku kulturu, doneo mi je neobjašnjivo veliku želju da posetim  San Gimignano  ili Grad stotinu tornjeva, kako ga još zovu, koji dominira na uzvišenju iznad čuvene doline Chianti. I ništa manje nije bio magičan nego na ekranu.. Opasan zidinama, neosvojive lepote, sa ulicama tako lepo popločanim da više liče na parket o

Kiselo i bazno...

Brojne su narodne poslovice koje ukazuju na važnost ishrane. Sa njima smo odrastali i znamo da je "hrana lek za dušu" i da "snaga na usta ulazi". Preplavljeni smo  savetima za zdraviju ishranu, dijetama za lepšu figuru, uži struk, lepši ten. Ishrana je glavna karika u borbi za večnu mladost. Ali ako, nažalost, poznajete nekoga ko je oboleo od bilo koje vrste karcinoma ili ste sami imali takvo iskustvo, možda ste primetili da se na lekarskim pregledima saveti za ishranu daju onako usput, kad izlazite iz ordinacije i u nekoliko reči.   Uglavnom, što je teža bolest sve se manje veruje da promena režima ishrane može pomoći. Ishrana se smatra samo usputnim faktorom, a lekovi, sami po sebi,  jedino moguće rešenje.. Zbog svega toga bila sam skoro zapanjena da je otkriće jednog nemačkog naučnika o uzrocima nastanka kancera u organizmu još 1931. godine bilo vezano isključivo za ljudsku ishranu i bilo itekako priznato u naučnim krugovima tog vremena. Toliko priznato da je